Sevdikleriniz ile Görüşmek İçin Kullanabileceğiniz Uygulamalar

Sevdikleriniz ile Görüşmek İçin Kullanabileceğiniz Uygulamalar

Şu zor günlerde bir çok yakınımızla iletişimimiz kopma noktasına geldi. Hepsini bir araya toplama olasılığımız kalmadı. Bunun için en uygun yöntem uzaktan iletişim kurabileceğimiz sohbet uygulamaları. Bizde sizler için bazı Sohbet uygulamalarını bir araya getirdik.

 1. WhatsApp: Sanırım artık WhatsApp kullanmayanımız yoktur. Bu uygulama bilinen aksine sadece yazışma ve sesli arama için değil toplu olarak görüntülü konuşmamıza da olanak sağlıyor. Aynı anda en fazla 4 kişi ile WhatsApp üzerinden görüntülü konuşma yapabilirsiniz.
 2. Skype: Skype eski msn mantığı gibidir. Gelişen teknoloji ile birlikte skype üzerinden telefon numarası girerek aramak yapabilirsiniz. Tüm dünyada popüler olan bu uygulama tamamen ücretsizdir. Toplamda 50 kişi aynı anda görüntülü konuşma yapabilirsiniz.
 3. SosyalChat:com üzerinden online olarak sohbet odalarına girip bir çok insanla ister yazışarak ister görüntülü olarak konuşabilirsiniz. Tamamen ücretsizdir. Tek yapmanız gereken siteye girip üye olarak kendinize profil oluşturmanız.
 4. Zoom: Bu uygulama genellikle şirketler ve okul toplantıları için kullanılan bir uygulamadır. Okulların tercih etme nedeni düşük internet hızlarında bile kesintisiz videolu görüşme sağlamasıdır. Bu uygulama ile 100 kişi ile aynı anda görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Fakat zoom sadece 40 dakika ücretsizdir. 40 dakika sonunda bağlantı kopar.
 5. Discord: Video oyunu oynayan oyuncular için geliştirilen sesli veya yazılı iletişim uygulamasıdır. Oyun dışında da son zamanlarda kanal açarak arkadaşlarınızı ekleyip sohbet edebilirsiniz.
 6. Google Duo: İsminden de tahmin edeceğiniz üzere Google tarafından geliştirilen bir uygulamadır. Aynı anda 8 kişi ile görüntülü görüşme yapma olanağı sağlar.
 7. Facetime: Facetime sadece Apple şirketinin çıkarttığı telefon, tablet ve bilgisayarlarda çalışan bir uygulamadır. Eğer aynı cihazlar var ise karşınızdakilerde bu şekilde görüşme yapabilirsiniz. Aynı anda 32 kişi ile görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Bu uygulamaya özel geliştirilen memojilerle daha da eğlenceli bir sohbet gerçekleştirebilirsiniz.
 8. WeChat: Çin tarafından geliştirilen bir uygulamadır. Hem sesli hem de yazılı olarak mesajlaşmaya yarayan bir uygulamadır. Görüntülü görüşmeler 9 kişi ile sınırlıdır.
 9. Free Conference Call: Aynı anda en fazla kişi ile görüntülü görüşme yapabileceğiniz uygulamadır. 1000 kişi ile aynı anda görüşme yapabilirsiniz. Bu uygulama daha çok profesyonel ve büyük şirketler tarafından tercih edilmektedir.
 10. GoToMeeting: Bu uygulama şirketler tarafından kullanılan bir uygulamadır. Aynı anda en fazla 25 kişi ile görüşebilirsiniz. Tek eksi yanı bu uygulama sadece ilk 1 ay ücretsizdir.
 11. Google Hangouts: Gmail hesabınız ile giriş yapıp aynı anda 10 kişi ile görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

Makale yazarı: admin

Görüntüleme: 708 defa

Kategori: Sohbet Siteleri

Yayınlanma Tarihi: 22 Temmuz 2021

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50