Mynet Sohbet Odaları Günümüz Chat Odaları

Mynet Sohbet Odaları Günümüz Chat Odaları

İnternet üzerinden sohbetin yavaş yavaş hayatımıza girdiği dönemler içinde parıldayan birkaç firma bulunmaktaydı. Bunlardan en bilineni ise bugün bile ayakta olan Mynet. Serüven 1999 yılında başladı ve eski halinde çok fonksiyonlu olan site yıllar içinde haber sitesine çevrildi. Popüler olduğu dönem içerisinde Mynet sohbet , mail, oyun ve haber kategorilerinde Türkiye devi olarak karşımıza çıkmaktaydı. Online oyun olarak en ses getiren adımlar onlar tarafından yapılıyordu. Facebook daha yaygın değilken o misyonu Mynet üstleniyordu. Mynet sohbet veya haber sitesi karakterinde bir site değildi. Yıllar içerisinde dönem gerekliliklerine göre sürekli şekil değiştirdi. Ama en başarılı dönemler mynetsohbet revaçta olduğu dönemlerdi.

Mynet ilk karşımıza çıktığında arama motoru benzeri bir işleve sahipti. İnsanların internete erişimini daha kolay bir hale getirmek için hazırlanan yerli bir platform imajı sergilemekteydi. Yıllar içerisinde internet üzerine alışkanlıklar değiştikçe mynet sohbet veya mynet haber gibi ekstra bölümler oluşturdular. Mynet Sohbet ilk görücüye çıktığında oldukça rağbet gördü. O zaman ki aktif internet kullanıcısı sayısı göze alındığında ulaşılması zor bir kullanıcı oranına sahip ve popüler konumdaydı. Mail ve haber servisi ile de başka alternatifler sunarak site üzerinde daha fazla vakit geçirilmesine olanak sağlıyordu. O gün ki işlevselliği düşünüldüğünde ve bugün internet sektörünün geldiği yere bakılınca çok büyük bir katkıları olduğu yadsınamaz bir gerçek. Eğer o tip bir aktifliği bu zamanda sağlamış olsalardı kazandıklarının binlerce katını kazanabilecekleri bir ortamda olacaklardı.

Bu keşkelerin sebebi ise sitenin bugün için geldiği konum. 2000 li yılların ortasından sonuna kadar Türk siteler içerisinde lider olan ve birçok yönden işlevsel olan sitenin, sadece bir haber sitesi formunda olması üzücü bir durum. Mynet sohbet özelliği taban olarak 2000’lerin başındaki sohbet odaları ile benzerlik göstermekteydi. Site üzerindeki kullanıcıları en çok cezbeden yönü ise buydu. Kullanıcı adı ile sohbet etmek ve bugüne göre daha ilkel sayılabilecek yöntemler ile iletişim kurabilmek. Dönemdeki yazışma stili bile eski olduğunun kanıtı denebilir. Mynet sohbet üzerinde yazışırken sms de kullanılan harf azaltma yöntemi buralarda da görülmekteydi.

Mynet Sohbet Bugün için Yeri Doldurulabilir mi?

Günümüzde mynet sohbet benzeri bir platform arayışı oldukça fazladır. Bu talebi gören bazı siteler mynet ile alakaları olmamasına rağmen domain isimlerinin mynet sohbet veya mynet chat olarak belirliyorlar.

Eski Mynet Sohbet odaları

Günümüzde mynet sohbet benzeri bir platform arayışı oldukça fazladır. Bu talebi gören bazı siteler mynet ile alakaları olmamasına rağmen domain isimlerinin mynet sohbet veya mynet chat olarak belirliyorlar. Tabi ki bu seçimdeki amaç mynet sohbet kitlesini çekebilecek bir tabela yaratmak. Kimisi de bu yöntem ile beraber kullanıcı çekiyor. Fakat mynet sohbet bölümünün bu denli popüler olması sadece sohbet ile alakalı değil. Örneğin MSN de bu yönde çalışma gösterirken bir anda ismi anılmaz bir hale geldi. Mynet sohbet Türk internet topluluğu için bir başlangıç konumunda olduğu için bu kadar sevildi ve benimsendi. Bu popülerliği ile site yeni atılımlar yapabilme için bütçe bile yarattı.

Tabi ki bugün sadece sohbet ile beraber bu denli bir popülerlik yaratmak oldukça zor bir iş. Bunu gerçekleştirebilmek için siz kullanıcıların benimseyebileceği bazı özellikleri öne sürmek gerekiyor. Sizler tarafından benimsenmeyen, bayağı gelen özelliklerin ise site yaratıcıları tarafından sürekli olarak revize edilmesi, uyarılar yönünde değişime tabii tutulması gerekiyor. Son 15 senenin en akılda kalan yerli sohbet platformunun yolunda gitmek, sizlerin geri dönüşlerine verilecek önem ile gerçekleşebilir. Bunun bilincinde olacak sohbet odası siteleri veya uygulamaları emeklerinin karşılığı almakta çok beklemeyecekler diyebiliriz. Gelişim mynet sohbet için de anahtar bir kavramdı

Bugün için hala sohbet odaları alanında aşırı bir şekilde tanınan veya öne çıkan bir site bulunmamakta. Bunun sebeplerinden biri ise artık dönemin mynet sohbet gibi sitelerin çıkışına oldukça alışkın bir halde olması. Sizlerin de telefon tarayıcısında küçük bir arama ile anlayacağınız üzere her gün yüzlerce yeni sohbet sitesi erişilebilir olarak karşımıza çıkmakta. Bir tanesinin öne çıkabilmesi için ise bazı detayları sizlere göre geliştirmesi gerekmekte. Fakat çoğu site güncelliğini çabuk yitirmekte. Bunun sebebi ise büyük umutlar ile girdikleri sohbet sitesi düzeninden kısa sürede bir geri dönüş alabileceklerini düşünmeleri. Eğer bu düşünce sizde de hakim ise siteyi açmadan bir daha düşünün.

Mynet Sohbet Neden Bu Kadar İz Bıraktı?

Bu konu için kısaca yenilik, farklı hava, internet arkadaşlığının cezp ediciliği denebilir. Bunları daha yakından incelemek ise sizlere daha iyi açıklamamızı sağlayacaktır.

mynet chat odaları

Bu konu için kısaca yenilik, farklı hava, internet arkadaşlığının cezp ediciliği denebilir. Bunları daha yakından incelemek ise sizlere daha iyi açıklamamızı sağlayacaktır. Madde madde mynet sohbet odalarını iz bırakma sebepleri:

1999 sonu 2000’lerin başı için çağın ötesindeydi. O dönem için özellikle internet kullanımı yeni yeni yaygınlaşmaktaydı. İnternet hızları bugünkü gibi Mbpslerile değil de Kbps ile ölçülmekte ve internete ev telefonu ile girilen dial-up modemler ile girilmekteydi. Böyle bir dönemde sohbet odaları gibi bir konsept Mynet sohbet olarak tanınmasına öncülük etti.
Samimi bir ortam sağlanmıştı. Dönemin gençliğinin buluşma noktası haline gelen sitede özel topluluklar bile oluşmuştu. Örneğin pop dinleyenlerin kendilerine ait bir grubu bulunmakta ve birbirini de gerçek hayatta tanımaktaydılar. İlk başta kullanıcı adı ile yazılan bu platformda gerçek hayata da yansıyan arkadaşlıkların temeli atıldı. Mynet sohbet yenilik kavramının yanına arkadaş edinmeyi de ekledi.
Özel kanallar ile ilgi alanları ayırt edilebiliyordu. Edebiyat ve felsefe kanalından mynet alacakaranlık tipindeki kanallara göre birbirinden farklı mynet sohbet odası bulunmaktaydı. İnsanlar kendileri ile aynı değerleri paylaşan kişiler ile tanışabilme imkanını burada yakalıyordu. Sadece telefon ile iletişim kurulan bir dönem gibi düşünülmesi durumunda bu özellikler oldukça yenilikçiydi.
Kullanıcı profili oldukça yüksekti. Günümüzde yaşlısından çocuğuna, işçisinden patronuna kadar her kesim için internet oldukça kolayca erişilebilir. İnsanların bu kadar fazla olduğu platformda düşük seviyeli kullanıcı sayısı da fazla olmakta. O dönem için herkesin interneti olmadığı gibi kullanıcı profilleri de daha formal bir yol izlemekteydi. Bugün ki o kargaşa o günlerde bir film olarak gösterilse oldukça kaotik görünürdü.
Öncü oldu. Evet öncü sıfatı mynet sohbet için kullanılabilir. Türk internet tarihinde mynet sohbet kadar iz bırakan ve alanına yol gösteren sohbet sitesi oldukça nadir. Belki iki adet sayılabilir ama üçüncüsü asla. Hele de 1999 tarihinden bu yana hala ayakta kalan bir platform efsanevi unvanını da hak etmekte denilebilir.
Mynet Sohbet odaları: Keyifli Chat Ortamı ? Bununla Alakalı Yazdığım içeriğedehttps://www.sosyalchat.com/mynet-sohbet-odalari-keyifli-chat-ortami/ Bu Bağlantıdan Ulaşabilirsiniz.

Makale yazarı: Root

Görüntüleme: 4402 defa

Kategori: Mynet Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 14 Mayıs 2024

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
izmit oto ekspertizkocaeli oto ekspertizSohbet